ZAGRAJMY TO RAZEM! 38. FESTIWAL SZKÓŁ TEATRALNYCH wchodzi do gry!

23 – 29 listopada 2020 r. 38. Festiwal Szkół Teatralnych zagości w Waszych domach!!!!!! ZAGRAJMY TO RAZEM! …w trybie online.

Czy ktoś myślał, że w tym roku się poddamy? Zejdziemy ze sceny? Pozwolimy, aby unikalny vibe spektakli dyplomowych szkół teatralnych z całej Polski przepadł w covidowych obostrzeniach?
NIE, NEIN, NOT, NIET!
Mamy inny scenariusz na pandemiczną jesień oraz plejadę fantastycznych aktorek i aktorów, którzy wystąpią dla Was, choć w innej niż dotychczas rzeczywistości.
Bez obaw o emocje i ze zdwojoną energią ogłaszamy, że 38. FST się odbędzie i w dniach 23-29 listopada zagości w Waszych domach!
Jest jednak jedna zasadnicza DEWIZA tej edycji. Dziś, w tym trudnym i dziwnym dla nas wszystkich czasie, jak nigdy dotąd, MOCNO potrzebujemy siebie nawzajem, dlatego ZAGRAJMY TO RAZEM!

Komputery, telewizory, ipady, smartfony i inne kalkulatory z WIFI i odrobiną Internetu zastąpią teatralne sale, ale idea FST pozostaje bez zmian. Podczas festiwalu zobaczymy spektakle dyplomowe Akademii Teatralnej w Warszawie i Filii w Białymstoku, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Filii we Wrocławiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Filii w Bytomiu oraz oczywiście Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi!
To podsumowanie czterech lat zawodowej edukacji i przepustka do AKTORSKIEGO świata.
I tym razem najbardziej poruszające spektakle oraz elektryzujące role zostaną przefiltrowane przez jurorskie wrażliwości i nagrodzone.
Oto skład JURY: Iwona Bielska, Piotr Domalewski, Piotr Dzięcioł, Tomasz Konieczny oraz Mariola Wiśniewska.

ONLINE brzmi dziś jak złe zaklęcie, ale jesteśmy pewni, że niejedna aktorska kreacja podczas FST odczaruje tę złowieszczą aurę i wyzwoli Was z wirtualnego osamotnienia i czyhającego w zamknięciu marazmu!


Wszystkie spektakle będą dostępne bezpłatnie na stronie festiwalu: FESTIWALSZKOLTEATRALNYCH.PL

 

 

ORGANIZATOREM 38. Festiwalu Szkół Teatralnych jest Szkoła Filmowa w Łodzi
WSPÓŁORGANIZATOR: Teatr Studyjny w Łodzi
FESTIWAL DOFINANSOWANO ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
PATRONAT HONOROWY nad wydarzeniem objęli:
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wicepremier, prof. dr hab. Piotr Gliński, Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński,
Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber,
Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska
PARTNERZY: Urząd Miasta Łodzi ŁÓDŹ KREUJE, TOYA, Opus Film, ZASP
PATRONAT MEDIALNY: TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, AMS, TVP3 Łódź, Radio Łódź, TV Toya, Kalejdoskop, TEATR, E-teatr, Teatralny.pl, Dziennik Teatralny, Chodźże do teatru, DOMAGAŁAsięKULTURY

DO ZOBACZENIA ONLINE I DUŻO ZDROWIA!

grafika: Krzysztof Iwański

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166, mail: studyjny@filmschool.lodz.pl