„ZŁESNY” wracają! Trzy ostatnie spektakle

10, 11 i 12 stycznia w Teatrze Studyjnym w Łodzi powrót spektaklu „ZŁESNY’ w reż. Agaty Dudy-Gracz. „ZŁESNY” to spektakl dyplomowy IV roku Wydziału Aktorskiego w roku akademickim 2012/2013.

Agata Duda-Gracz za reżyserię spektaklu odebrała Złotą Maskę – nagrodę łódzkich recenzentów dla ludzi teatru. Tak o spektaklu pisała Renata Sas: „To koncert na wszystkich nutach aktorskich umiejętności, teatralnych stylów i konwencji – improwizacja (starannie wypracowana), która ma w sobie myśl, treść, angażująca emocje wykonawców, ale też widzów”. „ZŁESNY” były spektaklem dyplomowym IV roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi w roku akademickim 2012/2013. W obsadzie spektaklu: Piotr Bondyra, Paulina Gałązka, Małgorzata Goździk, Adrianna Janowska-Moniuszko, Karolina Kamińska, Julia Konarska, Konrad Korkosiński, Damian Kulec, Antoni Milancej, Aleksandra Posielężna, Marcel Sabat.

Tytuł wraca do Teatru Studyjnego tylko na trzy spektakle. Trwa rezerwacja biletów: biletyst@filmschool.lodz.pl lub 42 63 64 166.

Agata Duda-Gracz o spektaklu:

Zaczęło się od podstawowego pytania: co byście chcieli zagrać? Odpowiedź: wszystko! Czyli od Szekspira po Gwiezdne wojny. Z tej to pięknej chęci powstał scenariusz „Złychsnów”, gdzie każda postać może wyśnić swoja opowieść. Przykładowo „Złysen o nosorożcu, który pozował panu Durerowi” przeplata się ze „Złymsnem Fiodora Kułygina o trzech zrzędach, co nie pojechały do Moskwy” albo „Złymsnem Rozaliny z Tarnowa” itd.

Jedenastu aktorów, z którymi pracowałam, to grupa niezwykle zdolnych i świetnie przygotowanych do swojego zawodu ludzi. Moje zadanie polegało więc głównie na tym, żeby „dać im się nagrać”, żeby mogli pokazać swoje możliwości korzystając z różnych konwencji scenicznych, mówiąc wieloma teatralnymi językami, żeby było „i do śmiechu i do płaczu”, i tak, jak tylko chcą.

A sny są dziećmi bezwolnego mózgu,
Płodem niczego, czystej wyobraźni …

 

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166, mail: studyjny@filmschool.lodz.pl