A w śmietniku rosną PAPIEROWE KWIATY

ON pomaga JEJ wnieść zakupy do domu i… zostaje w nim na stałe. Jędrzej Michalak, Zuzanna Pawlak i Mateusz Więcławek zapraszają na „Papierowe kwiaty”. / NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE: 20, 26 I 27 KWIETNIA! /

Pierwszy pokaz spektaklu „Papierowe kwiaty” według tekstu Egona Wolffa, który reżyseruje Jędrzej Michalak, student reżyserii Szkoły Filmowej, w poniedziałek 26 marca o godz. 19.00 w Teatrze Studyjnym. Wstęp jest wolny, ale ale – pod warunkiem, że wizytę swoją zapowiecie – wyślijcie mail na adres biletyst@filmschool.lodz.pl, w temacie „IDĘ” i Wasze IMIĘ I NAZWISKO. Kolejne spektakle: 20 kwietnia (19.07), 26 kwietnia (19.07) i 27 kwietnia (18.07). Na te spektakle procedura rezerwacji miejsc będzie taka sama, jak na pierwszy spektakl.

Poznacie Ewę i Sztokfisza. Ewa to zamożna, samotna kobieta, Sztokfisz – bezdomny, który pomoże jej wnieść zakupy do mieszkania i… już w nim zostanie.

– Duża część tej sztuki opowiada o tym, jak bogaci i biedni patrzą na siebie wzajemnie, o tym, jak pieniądze i ich brak wpływają na nasze postrzeganie świata – mówi Jędrzej Michalak – Tekst łamie bohaterów na czynniki pierwsze i szuka dla nich wspólnych mianowników. Znajduje ich wiele, być może nawet zbyt wiele… by mogli się prawdziwie spotkać.

Pomysł na spektakl kiełkował rok, od warsztatów z prof. Zbigniewem Brzozą, na których Jędrzej Michalak usłyszał „Przestań się wstydzić! Podziel się swoim punktem widzenia!”. Tak zrobił – i tak z pomysłu na spektakl, z pojedynczych scen próbowanych w trakcie szkolnych warsztatów, powstaje spektakl – na Małej Scenie Teatru Studyjnego Zuzanna Pawlak i Mateusz Więcławek, studenci dyplomowego roku aktorstwa (których w Studyjnym oglądamy również w „Operetce” Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego), reżyseruje: Jędrzej Michalak.

FB spektaklu: https://www.facebook.com/Papierowekwiaty0/

fot. Filip Szkopiński


 

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166, mail: studyjny@filmschool.lodz.pl