Paulina Gałązka z nagrodą Ministra Kultury

Paulina Gałązka, aktorka Teatru Studyjnego, studentka Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, odebrała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Nagrodę wręczono wczoraj (2 grudnia) w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie. W uroczystości wzięła udział Podsekretarz Stanu w MKiDN – Monika Smoleń. Paulina Gałązka była jedną z 87 nagrodzonych studentów polskich uczelni artystycznych. To kolejna nagroda w dorobku młodej aktorki. Na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi Paulina otrzymała Nagrodę Jury (za rolę w spektaklu „Shopping and fucking” w reż. Grzegorza Wiśniewskiego) oraz tytuł Najbardziej Elektryzującej Aktorki. Nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską przywiozła z 7. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych ITSelF w Warszawie (również za rolę w spektaklu dyplomowym na podstawie tekstu Marka Ravenhilla).

Paulinie gratulujemy a wielbicieli jej talentu zapraszamy już w styczniu do Teatru Studyjnego – aktorkę będziemy mogli zobaczyć w spektaklu „Złesny” w reż. Agaty Dudy-Gracz. Na spektakl zapraszamy 10,11 i 12 stycznia.

nagroda ministra

Paulina Gałązka (trzecia od lewej), Prorektor Michał Staszczak oraz pozostali nagrodzeni studenci Szkoły Filmowej w Łodzi

Shopping and fucking, PWSFTviT, 31. FST (4)  Shopping and fucking, PWSFTviT, 31. FST (6)

„Shopping and fucking” reż. G. Wiśniewski

Złesny, PWSFTViT, 31. FST (15)  Złesny, PWSFTViT, 31. FST (30)

„Złesny” reż. A. Duda-Gracz

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166, mail: studyjny@filmschool.lodz.pl