MEBELKI w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim!

9 marca POMYSŁOWE MEBELKI Z GĄBKI, spektakl dyplomowy w reżyserii Mariusza Grzegorzka, na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego!

Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego został zaproszony do zagrania na scenie jednego z najbardziej niezwykłych teatrów w Polsce. Gdański Teatr Szekspirowski, dziś ultranowoczesna bryła, została wybudowana w miejscu i z inspiracji pierwszym w Rzeczypospolitej publicznym teatrem – Szkołą Fechtunku, który działał w XVII wieku. Teatr posiada drewniane wnętrze, a jego otwierany w 3 minuty dach pozwala na grę pod gołym niebem – w tzw. warunkach elżbietańskich. Teatr jest siedzibą Festiwalu Szekspirowskiego. 

Spektakl POMYSŁOWE MEBELKI Z GĄBKI jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych FIESAD w Rabacie (Maroko). Nagrodę za najlepszą kreację aktorską odebrała na nim Ksenia Tchórzko, nagroda specjalna Jury Festiwalu trafiła do całego zespołu spektaklu „za sugestywną kreację zespołową i wyrafinowane połączenie śpiewu, ruchu scenicznego i ekspresji aktorskiej tworzące razem mistyczne doświadczenie teatralne”. W spektaklu wyreżyserowanym przez Mariusza Grzegorzka grają: Izabela Dudziak, Mateusz Grodecki, Faustyna Kazimierska, Karol Nowiński, Piotr Pacek, Anna Paliga, Zuzanna Puławska, Robert Ratuszny, Aleksandra Skraba, Michał Surosz, Ksenia Tchórzko, Filip Warot, Elżbieta Zajko. 

Na co mają być gotowi widzowie? – To gęsta, pulsująca, kolażowa struktura. Dwadzieścia różnych scen. Całość paranoiczna, w poetyce dadaistów, kabareto-horroro-wieczór poetycki. Jest tu groteska, jest poczucie humoru, coś żałosnego, coś poetyckiego i pięknego. Czerpiemy inspirację z wielu skrajnie odmiennych źródeł: z jednej strony z sztuki wysokiej – muzyki poważnej, poezji, tańca klasycznego i nowoczesnego. Z drugiej – inspirujemy się tym, co potoczne i niskie: bezkarnym Internetem, głupimi blogami video, mediami społecznościowymi, czy muzyką i tańcem pop – mówi reżyser spektaklu, Mariusz Grzegorzek.

Więcej o spektaklu: http://www.teatrstudyjny.lodz.pl/spektakle/pomyslowe-mebelki-z-gabki/
O spektaklu w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim: https://teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/dyplomy-teatralne-9-i-16-marca-2019/ 

 

 

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166, mail: studyjny@filmschool.lodz.pl