Mamy ZŁOTE MASKI!

Coroczne nagrody łódzkich dziennikarzy rozdane! Gratulacje dla PAULINY WALENDZIAK, WALDEMARA ZAWODZIŃSKIEGO I KUBY KOWALSKIEGO!
Gratulacje dla zespołów „Operetki” i „Przebudzenia wiosny”!

Złote Maski, coroczne nagrody łódzkich recenzentów teatralnych, za sezon 2017/2018, przyznane. Nagrody łódzkich dziennikarzy trafiły do:

* naszej aktorki (mogliście ją oglądać w „Operetce”), studentki Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, Pauliny Walendziak za najlepszy debiut – za rolę Iris w spektaklu „Otchłań” Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

* Waldemara Zawodzińskiego za reżyserię spektaklu dyplomowego naszych studentów – „Operetki” według Witolda Gombrowicza. „Operetka” miała swoją premierę 10 grudnia 2017 roku. Waldemar Zawodziński, wykładowca naszego Wydziału Aktorskiego, wybitny reżyser, dyrektor Teatru Jaracza w Łodzi – w Teatrze Studyjnym stworzył niezwykłą inscenizację – na scenie 28 aktorów, 7-osobowy zespół muzyczny, całość poruszona muzyką Tomasza Kiesewettera: „Widowisko: z rozmachem, tempem, temperamentem i fasonem! Wszystko wiruje, błyskawicznie się zjawia i jeszcze szybciej zmienia – z hukiem, przytupem i tupetem” – pisała w recenzji Expressu Ilustrowanego Renata Sas.

* Kuby Kowalskiego za reżyserię spektaklu dyplomowego „Przebudzenie wiosny”. Spektakl pokazano po raz pierwszy (grudzień 2017) na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabacie (Maroko). Zespół spektaklu z festiwalu wrócił z trzema nagrodami – za najlepszą kreację żeńską dla Karoliny Bruchnickiej, za scenografię dla Agaty Skwarczyńskiej oraz za reżyserię dla Kuby Kowalskiego. Zespół aktorski spektaklu w maju 2018 zdobył Grand Prix 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166, mail: studyjny@filmschool.lodz.pl