HISTORIA PODWODNA wypływa na powierzchnię! PREMIERA!!!

Trzeci i ostatni w tym sezonie spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego! Opowieść muzyczna na podstawie piosenek Lecha Janerki w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Premiera 25 i 26 czerwca br.

Spektakl w reżyserii Wojciecha Kościelniaka nawiązuje do pierwszego solowego, autorskiego albumu Lecha Janerki, nagranego po jego odejściu z grupy Klaus Mitffoch w 1986 roku, który oddaje nastroje antycypujące kres Polski Ludowej. Scenariusz zbudowany jest na nutach wieloletniej twórczości ikony polskiej sceny muzycznej.

„Spektakl opowiada o świecie. który staraliśmy się wywieść z piosenek Lecha Janerki. Historia kłopotów człowieka z samym sobą, cierpień związanych z rozmaitymi systemami totalitarnymi, które człowiek sam na siebie nakłada. Historia zatacza koło. To jej okrutna właściwość. Kiedy przyglądam się dziś temu, co dzieje się za oknem, mam wrażenie że wróciłem w wielu aspektach do PRL-u i dlatego piosenki Lecha Janerki są wciąż bardzo aktualne.” – opowiada reżyser.

Na scenie studenci roku dyplomowego: Michał Darewski, Kuba Dąbrowski, Kasia Hołyńska, Karolina Kostoń, Koścista Klaudia, Justyna Litwic, Basia Olszewska, Marta Stalmierska, Daniel Samuel Stanko, Mikołaj Trynda.

Pełen opis spektaklu: HISTORIA PODWODNA

 

   

 

 

   

 

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166, mail: studyjny@filmschool.lodz.pl