C.K.O.D. na scenie Teatru Studyjnego!

13.12.2013 – data historyczna. Z wielu powodów. W Teatrze Studyjnym wydarzenie niecodzienne – również z wielu powodów. Premiera filmu Piotra Szczepańskiego „C.K.O.D.2 – Plan ewakuacji” i niespodzianka – koncert Cool Kids of Death – niezapowiadany wcześniej prezent zespołu dla wszystkich obecnych na premierze.

Na premierze filmu dokumentalnego „C.K.O.D.2 – Plan ewakuacji” Piotra Szczepańskiego pojawiła się masa przyjaciół, znajomych, współpracowników i fanów C.K.O.D. Teatr wypełnił się po brzegi. „Gdy zaczynałem robić ten film miałem dla niego temat. Po zakończeniu zdjęć okazało się, że ten temat jest zupełnie inny” – mówił przed projekcją Piotr Szczepański, który na realizację tego dokumentu poświęcił dwa lata. Reżyser po 10 latach od premiery filmu „Generacja C.K.O.D.”, nagrodzonego Złotym Lajkonikiem na 44. Krakowskim Festiwalu Filmowym, wrócił do jego bohaterów – muzyków łódzkiego zespołu rockowego Cool Kids of Death – Krzyśka Ostrowskiego, Kuby Wandachowicza, Marcina Kowalskiego, Wojtka Michaleckiego, Łukasza Klausa i Kamila Łazikowskiego. 

Piotr Szczepański jest operatorem, reżyserem i scenarzystą, absolwentem Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Do jego najbardziej znanych filmów należy dokumentalna „Generacja C.K.O.D.” oraz fabularna „Aleja gówniarzy”. Piotr Szczepański jest również autorem zdjęć do ostatniego filmu Sławomira Fabickiego – „Miłość”. 

Ci, którzy przyszli na premierę filmu spodziewali się… filmu. Był film. Był więc i ekran. A za nim – C.K.O.D. Muzycy niemalże wyłonili się z filmowego ekranu pojawiając się na scenie chwilę po napisach końcowych filmu. Koncert był niespodzianką od zespołu, do ostatniej chwili o scenariuszu tego wieczoru wiedzieli tylko organizatorzy.

fot. M. Zacharow

Teatr Studyjny w Łodzi, ul. Kopernika 8, 90-509 Łódź
tel: 42 63 64 166, mail: studyjny@filmschool.lodz.pl